הזמן הולך ומתקצר – התראה לפני מהלך חד במעוף בחודש הנוכחי.

הזמן הולך ומתקצר – התראה לפני מהלך חד במעוף בחודש הנוכחי.

הזמן הוא הפקטור החשוב ביותר.

 

  • TIME is the most important factor of all, and not until sufficient time has expired, does any big move up or down, start. The TIME factor will overbalance both Space and Volume. When TIME is up, space movement will start and big volume will begin, either up or down. At the end of any big movement – monthly, weekly, or daily – TIME, must be allowed for accumulation or distribution.

המעוף הוא מדד די צעיר שההיסטוריה שלו יחסית קצרה ומה שחוזר על עצמו לאורך השנים כאינדיקציה לשינוי מגמה היה סיומם של מחזורי זמן קלאסיים כמו עשר שנים , חמש עזרה שנה , עשרים וכן עשרים ושתיים וחצי שנים. כך לדוגמא שיא 2007 היה חמש עשרה שנה מיום המסחר הראשון שפל 2010 היה 15 שנה משפל 1995 שיא 2015 היה היה שבע וחצי שנים משיא 2007. השנה חלקי הזמן פחות רגילים אולם יש בהם גם כאלה היוצאים מושלמים. ראשית מחזור העשר שנים משיא 2011 חל החודש ב-18 בינואר. שנית באותו תאריך פג מחזור ה-12 שנה וחודשיים. בנוסף על אלה החשובים אפשר לציין את 157 החודשים משיא 2007 ואת 214 החודשים משפל 2003. אלה מחזורי זמן שלא ראינו עד כה במדד ת"א 25. משמעות הדברים היא שיש להיות ער מאוד לאפשרות של ירידות משמעותיות שיתחילו החודש. הדגש הוא על להיות ער לאפשרות שכן היא בעלת סבירות טובה מאד.

מה יהיו האינדיקציות החשבות לכך שמתפתח מהלך יורד? או מה האינדיקציות שמחזורי הזמן פועלים את פעולתם?

ראשית אפשר לציין את כל אזור הטווח בין 1446 ל1454 המהווה אזור תמיכה חשוב. הראשון הוא אמצע טווח המפולת שהתרחשה בפברואר מרץ בשנה שעברה ומסומן בזווית האדומה האמצעית העולה. ירידה מתחתיה תלמד על כניסה לטריטוריה דובית. אחרי רמה זאת מצויה תמיכה חשובה בזווית 2X1 העולה משפל ספטמבר 20 והיא מצויה כאת באזור 1408 ומסומנת בזווית הירוקה העולה משפל ספטמבר השנה. במקרה של ירידה מתחתיה נרד אל הזווית האדומה היוצאת משפל מרץ 2020..

אינדיקציה נוספת לחולשה תהיה אי ההגעה על הזווית האדומה היורדת משיא 2020 , הגעה אליה צריכה להיות אזור התנגדות משמעותי מאוד.

סיכומו של עניין : חודש מעניין לפנינו. מחזורי המזן מראים סבירות טובה למהלך יורד ובכל מקרה יש להתייחס אל חודש ינואר כאל ברומטר לרוב השנה שתבוא עלינו. סגירה מתחת פתיחת החודש תלמד על סבירות גבוהה לירידות במהלך כל השנה. מחזורי המן הם החשובים ביותר לשיטתי , בחוץ יש דעות שונות.

שנת מסחר מוצלחת

יגאל סקולניק

https://www.funder.co.il/article/114677

דילוג לתוכן